Remont drogi Sanok- Zagórz stał się faktem. Kosztuje aż 20 milionów złotych!

Remont drogi Sanok- Zagórz stał się faktem. Kosztuje aż 20 milionów złotych!
fot. unsplash.com

Z początkiem września rozpoczął się remont drogi krajowej 84 na odcinku między Zagórzem a Sanokiem. Dzięki temu zostanie gruntownie przebudowana droga od skrzyżowania przy moście nad Osławą w Zagórzu a “doliną zahutyńską”. Plany przewidywały jeszcze dłuższą trasę, jednak ostatecznie przeniesiono ją na II etap prac. 

Ważna droga dla regionu

Remont tego odcinka jest sfinansowany z rządowych środków. Dzięki temu trasa Sanok- Zagórz będzie przebiegać nie tylko szybciej ale i bezpieczniej. Trasę tę codziennie pokonuje tysiące mieszkańców, którzy co rano jadą do pracy a potem z niej wracają. Nie można również zapominać o turystach, którzy co roku tłumnie przyjeżdżają w Bieszczady, odwiedzając również Sanok i okolice. Jest to więc inwestycja nie tylko ku poprawie życia mieszkańców, ale i odwiedzających.

Zobacz również: Największe atrakcje Sanoka na wyciągnięcie ręki. Sprawdź, co musisz koniecznie zwiedzić!

Szczegóły remontu

Jak podają oficjalne media, remont ten nie skończy się jedynie na zabiegach kosmetycznych. Podczas prac nie tylko zostanie zmieniona nawierzchnia, ale i nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. W tym wszystkim pozostaje jedynie niesmak, że skrócono odcinek remontowy między doliną przy potoku Brodek a rondem ul. Łany. Jest jednak nadzieja, że prace te zostaną zaakceptowane przez budżet i dołączone do drugiego etapu prac. II część obwodnicy Sanoka to priorytet dla zarządzających miastem.