Groźny wypadek w Sanoku. Uważajmy na motocyklistów!

Groźny wypadek w Sanoku. Uważajmy na motocyklistów!
fot. unsplash.com

Mimo że jesień za pasem i motocyklistów coraz mniej, to jednak wciąż należy na nich uważać na drodze. Wie o tym już kierowca osobówki, który na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Kochanowskiego w Sanoku zderzył się z motocyklem. Prowadzący motor został mocno poturbowany i najbliższy czas spędzi w szpitalu. 

Wypadek jakich wiele

Wczesnym rankiem na początku września, kierowca samochodu osobowego chciał włączyć się do ruchu. Wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie zauważył jadącego zgodnie z przepisami motocyklu. Nie ustąpił więc pierwszeństwa jednośladowi, co skutkowało zderzeniem.

Na miejsce od razu przyjechały dwa zastępy JRG Sanok, patrol Policji oraz Pogotowie Ratunkowe. Droga była zamknięta przez kilka godzin. Na szczęście, motocyklista został ranny, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Co istotne, to miejsce na mapie Sanoka jest pechowe — raz po raz słyszy się o wypadkach na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Kochanowskiego.

Zobacz również: Projekt Zielony Sanok przegłosowany – czy będzie czystsze powietrze w regionie?

Drogi Sanoka do naprawy?

Wciąż nie milkną jednak echa innych wypadków, które zostały spowodowane nie tyle nieuważnością uczestników ruchu, co słabą nawierzchnią dróg. Nie da się ukryć, że w każdej dzielnicy znajdą się drogi, które aż proszą się o naprawę. Niestety, próżno szukać jakichkolwiek działań w tym zakresie. Oby nie zaczęły się wraz z pierwszymi jesiennymi chłodami!