1 listopada koniecznie zajrzyj na Cmentarz Centralny w Sanoku. Będzie tam kwesta na remont zabytkowego grobu!

1 listopada koniecznie zajrzyj na Cmentarz Centralny w Sanoku. Będzie tam kwesta na remont zabytkowego grobu!
fot. unsplash.com

Jak co roku, na największym i jednocześnie najstarszym cmentarzu w Sanoku, odbędzie się kwesta na ratowanie najstarszych grobów. 1 listopada wypatruj więc kwestujących z charakterystycznymi skarbonkami i wspomóż działania Stowarzyszenia Opieki nad Starymi Cmentarzami!

Pieniądze na remont i konserwację

Jak mówią przedstawiciele stowarzyszenia, w tym roku kwesta, wzorem lat ubiegłych, będzie przeprowadzona na renowację i remont najstarszych nagrobków. Wiele z nich ma ogromną wartość historyczną. Jeżeli najbliżsi i rodzina już umarli albo nie interesują się grobami, to właśnie Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami wkracza do działania.

Na Cmentarzu Centralnym znajduje się sporo takich zniszczonych, ale posiadających niewątpliwą wartość historyczną zabytków. Ich konserwacja i odrestaurowanie pochłania sporo funduszy. Na działania związane z tym Stowarzyszenie nie otrzymuje żadnego wsparcia z pieniędzy publicznych. Dziękując za ubiegłoroczne datki, Stowarzyszenie podkreślało, że ludzie mają wielkie serca. Dzięki temu właśnie udaje się ochronić od zapomnienia coraz więcej zniszczonych nekropolii.

Gdzie będą zbierane datki?

Z oficjalnych komunikatów Stowarzyszenia Opieki nad Starymi Cmentarzami wynika, że puszka będzie ustawiona przed Domem Pogrzebowym. Dodatkowo w godzinach od 16:00 do 18:00 po cmentarzu będą chodzili kwestujący. Pamiętajmy, że każdy grosz się liczy!