Nowa maskotka STS Ciarko Sanok Ma ciekawe imię!

Nowa maskotka STS Ciarko Sanok Ma ciekawe imię!
fot. unsplash.com

Drużyna hokejowa STS Ciarko Sanok ma ostatnio nieciekawą passę. Utrata czołowego sponsora spowodowała, że hokeiści z niepokojem patrzą w przyszłość. Jednak jest szansa, że pofruną na fali optymizmu razem z nową maskotką. Jest to bocian, o wdzięcznym imieniu STSik.

Miał być ryś albo niedźwiadek

Pierwotnie władze klubu zakładały, że maskotką klubu powinno być zwierzę kojarzone bezpośrednio z dziką przyrodą Bieszczad. Ryś czy niedźwiedź był więc oczywistym wyborem. Jednak filozofia klubu STS Ciarko Sanok jest jedna- w ważnych kwestiach zawsze pytamy o radę kibiców. Nie inaczej więc było i tym razem. Wyniki ankiety przeprowadzonej na stronie internetowej klubu, zdziwiły nawet samych działaczy.

Zobacz również: STS Sanok nie zagra w PHL?

Bocian wygrywa!

Druzgocąca większość kibiców, zamiast oddać głos właśnie na rysia czy niedźwiedzia, opowiedziała się za bocianem. Nic w tym dziwnego, bo ten ptak jest mocno kojarzony z samym miastem Sanok. Do tego, również z Autosanem, firmą autobusową, która była pierwszym w historii strategicznym sponsorem STS Ciarko Sanok.

Nowa maskotka jest więc bocianem, który ma czerwony dziób, białą głowę i czerwone nogi. Wyglądem przypomina więc zwykłego bociana, jednak skrzydła zamiast biało-czarne, ma biało- czerwono-niebieskie. Pierwszy raz na trybunach pojawi się przy okazji najbliższych rozgrywek. STSik będzie również jednym z najważniejszych klubowych gadżetów, który powinien mieć każdy prawdziwy kibic STS Ciarko Sanok.