Kacper Piech z MSS Gryf Sanok triumfuje na Mistrzostwach Polski U’15 w Podnoszeniu Ciężarów

Podopieczny trenera Piotra Wojnarowskiego, Kacper Piech reprezentujący klub sportowy MSS Gryf Sanok, zdominował konkurencję i zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski U’15 w Podnoszeniu Ciężarów. Zawody, pod patronatem Zrzeszenia Krajowego Ludowych Zespołów Sportowych, odbyły się w mieście Ciechanów. Młody zawodnik pokonał rywali w kategorii wagowej do 73 kg.

Na listach startowych Kacper był uważany za faworyta i numer jeden w swojej kategorii wagowej. W trakcie zawodów udowodnił swoją dominację nad pozostałymi zawodnikami. Rozpoczął zawody na poziomie 85% swoich obecnych możliwości, sukcesywnie realizując trzy podejścia w rwaniu – 80, 85 oraz 93 kg.

W dalszej części zawodów, w podrzucie, Kacper już przy pierwszym podejściu udało się podnieść ciężar o masie 100 kg. To osiągnięcie zapewniło mu niemal pewne zdobycie złotego medalu. Następnie, z powodzeniem spróbował sił z ciężarem 105 kg. Wykazując wielką determinację, podjął próbę podrzucenia 110 kg. Wstał i zarzucił sztangę, jednak znajdował się zbyt blisko krawędzi pomostu. Zdecydował, by porzucić sztangę w bezpieczny sposób, aby uniknąć ewentualnego urazu. Mimo to, podejście nie zostało mu zaliczone.