28-letni mężczyzna ucieka przed kontrolą drogową

28-letni mężczyzna ucieka przed kontrolą drogową

Młody kierujący fiatem, który liczy sobie 28 lat, postanowił zignorować nakaz zatrzymania się do kontroli drogowej wydany przez policjantów służby ruchu drogowego. W jego działaniach można było zaobserwować brak poszanowania dla zasad i przepisów ruchu drogowego, co skutkowało utratą prawa jazdy i nałożeniem kar punktowych w liczbie 35. Jak się później okazało, mężczyzna wcześniej upojony był alkoholem, co było powodem jego ucieczki.

Sytuacja rozegrała się w sobotnie wieczory po godzinie 22 na drodze wojewódzkiej numer 871, kursującej między Stalową Wolą a Tarnobrzegiem. Funkcjonariusze patrolu ruchu drogowego, którzy pełnili służbę na tym obszarze, zauważyli fiata croma poruszającego się w kierunku Tarnobrzega. Policjant wydał sygnał do zatrzymania pojazdu, na które kierowca fiatów nie zareagował prawidłowo – zwolnił, po czym zawrócił i zaczął uciekać.

Policjanci niezwłocznie ruszyli w pościg za mężczyzną, który kierował swoim pojazdem w stronę ulicy Zamkowej. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, młody kierowca postanowił przyspieszyć i dalej uciekać, popełniając kolejne wykroczenia drogowe. Nie zastosował się do znaku „linia podwójna ciągła”, wjechał na skrzyżowanie kiedy światła były na czerwono. Na ulicy Ocice zdołał schować swój samochód za przystankiem autobusowym, ukrytym między gęstymi zaroślami, gdzie kontynuował ucieczkę pieszą.