Rajd rowerowy Velo San Promo Tour 2024 startuje z Sanoka w sobotę

Rajd rowerowy Velo San Promo Tour 2024 startuje z Sanoka w sobotę

W najbliższą sobotę, 15 czerwca, miłośnicy dwóch kółek będą mogli wziąć udział w rajdzie rowerowym o nazwie Velo San Promo Tour 2024. Punkt startowy został zaplanowany na godzinę 9:30 na Rynku w Sanoku, skąd uczestnicy wyruszą w malowniczą trasę liczącą około 55 kilometrów, która prowadzi przez urokliwe tereny Pogórza Bukowskiego.

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że trasa rajdu pozwoli uczestnikom na podziwianie panoramicznych widoków z wzgórz Pogórza Bukowskiego. Najwyższym punktem trasy będzie Żurawinka – szczyt Korony Ziemi Sanockiej, mający 664 metry n.p.m. Po osiągnięciu szczytu rajdowego uczestnicy będą mieli okazję zjechać do doliny rzek Osławy i Sanu. Warto podkreślić, że trasa jest w części górska i miejscami może być wymagająca.

Wytyczona trasa rajdu prowadzi z Sanoka do Płowiec, a następnie przez Prusiek oraz Zboiska, docierając na Żurawinkę. Dalej rowerzyści pokonają trasę przez Łazy, Morochów górę, Poraż, aż do Zagórza. Ostatnim odcinkiem będzie trasa z Velo San do Sanoka o długości około 50 km. Organizatorzy podkreślają, że uczestnicy będą mieli okazję przejechać zarówno po drogach leśnych jak i polnych, głównie bez udziału ruchu publicznego.

Dla chętnych, po zakończonym wyścigu, organizatorzy zaplanowali grill. To doskonała okazja na celebrację ukończenia rajdu i podzielenie się wrażeniami z pokonanego szlaku.