Zakup węgla po preferencyjnych cenach? W Sanoku to możliwe!

Zakup węgla po preferencyjnych cenach? W Sanoku to możliwe!
fot. unsplash.com

Od początku grudnia, korzystając z pomocy Urzędu Miasta Sanok, można zakupić węgiel po preferencyjnych cenach. Paliwo pochodzi z Polskiej Grupy Górniczej S.A. Katowice. To materiał opałowy z Kopalni Węgla Kamiennego Mysłowice- Wesoła. Co trzeba zrobić, aby móc go kupić?

Kryzys energetyczny w Polsce

Jak wszyscy wiemy, ten czas nie jest łaskawy dla naszego portfela. Z jednej strony inflacja i gwałtowny wzrost cen produktów spożywczych, z drugiej, brak podstawowych dóbr takich jak węgiel. Ten ostatni, jeżeli już jest, to w bardzo wygórowanych cenach i często kiepskiej jakości. Widzieliśmy już węgiel sprowadzany z zagranicy, który nie chciał się palić. Nie brakuje również oszustów, którzy czekają tylko aby wykorzystać naiwność ludzi.

Urząd Miasta Sanok proponuje

Aby skorzystać z zakupu węgla za pośrednictwem UM Sanok, przede wszystkim należy złożyć wniosek o zakup paliwa preferencyjnego stałego. Co ważne, wniosek taki mogą złożyć tylko osoby, którym przysługuje wg określonych norm, dodatek węglowy w ustalonej wartości. Z wnioskiem należy udać się do Urzędu Miasta w Sanoku.

Jeżeli dokument zostanie pozytywnie rozpatrzony, z wnioskodawcą będą kontaktowali się pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sanok. Wtedy należy odebrać fakturę, zapłacić za nią na konto Gminy Miasta Sanok i czekać na informację o terminie odbioru. Tona węgla na preferencyjnych warunkach kosztuje 1744,77 zł. Na gospodarstwo domowe limit wynosi półtorej tony.