Wybrano najlepszą ofertę na wykonanie II etapu obwodnicy Sanoka!

Wybrano najlepszą ofertę na wykonanie II etapu obwodnicy Sanoka!
fot. unsplash.com

Po wielu miesiącach oczekiwania wybrano wykonawcę II etapu obwodnicy naszego miasta. To świetna informacja dla wszystkich mieszkańców, którzy nie mogą się już doczekać nowej drogi ułatwiającej życie. 

Po co obwodnica?

Sanoczanie mają już dość zatłoczonego centrum miasta i niebezpiecznych odcinków dojazdowych. Obecne rozwiązania nie są komfortowe zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg. Jeżeli dołożymy do tego ogromny hałas oraz zanieczyszczone powietrze, znajdziemy pełną odpowiedź na to, dlaczego obwodnica Sanoka to konieczność. 

Dlaczego to właśnie Sweco Polska?

Mimo że do przetargu wpłynęło aż 5 ofert, to właśnie Sweco Polska wygrała ją cuglach. Oferty oceniano z zastosowaniem z góry przyjętych kryteriów. 60% to cena, 30% stanowi doświadczenie zespołu projektowego oraz aż 10% to doświadczenie geologa. Wygrany inwestor na budowę przeznaczył cenę 1 484 347,40 zł brutto. 

Rozmach inwestycji

W tej cenie mają zostać wybudowane:

  • droga klasy GP o długości około 3km
  • Rozbudowę DK84 o długości 1km,
  • Nowy odcinek DK84 o długości 2 km
  • 3 mosty,
  • Skrzyżowania jednopoziomowe,
  • Prace z urządzeniami ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inwestycja ta jest realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Dzięki nowej trasie nie tylko poprawi się przepustowość dróg, ale i pomoże usprawnić komunikację. Pomoże to w przejeździe na przejście graniczne w Medyce i Korczowej, które łączą Unię Europejska z Ukrainą.  Nie znamy jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia prac. Idąc za oficjalnymi źródłami, póki co rwają działania związane z uzyskaniem kompletu niezbędnych pozwoleń.