Co zrobić, gdy na szlaku pada? Odwiedź Sanok!

Co zrobić, gdy na szlaku pada? Odwiedź Sanok!
fot. unsplash.com

Turyści zmierzający w kierunku malowniczych Bieszczad, miasto Sanok znają jedynie z jednego z wielu przystanków w drodze na górskie szlaki. Jednak temu miastu warto przyglądnąć się bliżej. Kryje w sobie prawdziwe perełki, które zachwycą nie tylko wielbicieli sztuki!

Sanok w jeden dzień

W tym mieście są takie miejsca, które zachwycą Cię już od pierwszego spojrzenia. Jednym z nich jest wspaniała kolekcja ikon, która zgromadzona jest na wystawach stałych w Muzeum Historycznym w Sanoku. Zobaczysz tam kolekcję ponad 700 przepięknych ikon malowanych na drewnie. Na wystawie oglądać można również krzyże cerkiewne, chorągwie oraz księgi. Wszystko pochodzi z okolicznych cerkwi, zniszczonych przez zawieruchy wojenne i upływający czas. 

Prawdziwą perełką, którą absolutnie trzeba, zobaczyć w Sanoku jest Galeria Zdzisława Beksińskiego. Stanowi ona odrębne, nowo dobudowane skrzydło sanockiego zamku. Autor licznych prac plastycznych, kolarzy oraz nagrań wideo, wszystkie swoje prace przekazał na rzecz Muzeum Historycznego w Sanoku. Artysta tworzył fascynujące i mroczne dzieła, które zebrane razem zabierają w niezwykłą artystyczną podróż. 

Sanok na weekend

Nie da się ukryć, że zwiedzając konkretne miejsce tylko w jeden dzień, z pewnością nie poczujesz unikalnego klimatu. Lepiej więc skorzystać z szerokiej bazy noclegowej i na zwiedzanie miasta zostawić sobie minimum weekend. Dzięki temu można w spokojnym rytmie zwiedzić rozległy Skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, przysiąść na Ławeczce dobrego wojaka Szwejka czy skosztować kuchni podkarpackiej. 

Doskonałym pomysłem będzie leniwy piknik lub spacer na malowniczą rzeką San. Ta przepływa przez miasto, tworząc niesamowity klimat nie tylko o zachodzie słońca. Warto również zobaczyć co kryje w swoich wnętrzach kościół i klasztor oo. Franciszkanów. Przepiękna architektura oraz cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Sanockiej, zachwyca już z daleka. 

Bez względu na to, czy planujesz w Sanoku jeden dzień, czy może cały weekend, z pewnością nie będziesz się nudzić. Do zobaczenia w Sanoku!