W Sanoku stawia się na wykształcenie praktyczne. Oto pierwsze efekty!

W Sanoku stawia się na wykształcenie praktyczne. Oto pierwsze efekty!

Zespół Szkół numer 2 w Sanoku może poszczycić się jedną z pierwszych w regionie klas patronackich. Nauczanie prócz programu ogólnego, obejmuje również współpracę na linii szkoła zawodowa- pracodawca. Daje to młodzieży szansę na zwiększenie kwalifikacji i zdobycie pracy w wyuczonym zawodzie!

Przede wszystkim chodzi o firmę EAE Elektronik, ze specjalizacją technik elektronik oraz Sanok Rubber Company i Automat. Szczególnie pierwsza firma bardzo mocno zaangażowała się we wsparcie procesu edukacji w lokalnych szkołach zawodowych.

Jak mówią przedstawiciele firmy w oficjalnych komunikatach, to zależność, podczas której wszyscy wygrywają. Z jednej strony młodzi ludzie zyskują możliwość zdobycia doświadczenia na konkretnych stanowiskach i większe prawdopodobieństwo zdobycia pracy. Z drugiej, pracodawca ma świetnie wykwalifikowany personel, który wzmocni zasoby firmy.

Proces edukacji sanockiego Mechanika to jedna z najlepiej zorganizowanych akcji w regionie. Nic więc dziwnego, że o dostanie się do tej firmy starają się uczniowie z całego województwa.