Spotkanie ludzi gór w Sanoku już w najbliższy weekend. Nie może cię tam zabraknąć!

Spotkanie ludzi gór w Sanoku już w najbliższy weekend. Nie może cię tam zabraknąć!

Dokładnie 17 lutego 2023 roku w Auli Uczelni Państwowej w Sanoku odbędzie się impreza pod hasłem: Korona Ziemi Sanockiej – spotkanie ludzi gór. To impreza której miłośnicy górskich wycieczek nie mogą przegapić!

Plan wydarzenia jest bardzo ciekawy. Rozpocznie go wykład dr Edwarda Marszałka, doktora nauk leśnych i rzecznika prasowego Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Krośnie. Będzie on opowiadał o żubrach w zajmującym wykładzie pod tytułem “Żubry na szlaku – 60 lat reintrodukcji żubrów Bieszczadzkich”.

Kolejny wykład poprowadzi Katarzyna Madej, prezes Stowarzyszenia Aktywny Beskid. Opowiadać będzie o świecie rowerów i o rowerach świata. Z pewnością coś dla siebie znajdą wszyscy wielbiciele wycieczek na jednośladach. Inne ciekawe spotkanie poprowadzi Mariusz Janik z Biura Podróży Bieszczader. Ten przewodnik górski wygłosi prelekcję pod nazwą “Korona Ziemi Sanockiej z lotu ptaka”

Ostatnia prelekcja to film z autorskim komentarzem Łukasza Łagożny, który jest pierwszym podkarpackim zdobywcą Korony Ziemi a także przewodnikiem górskim. Jest również członkiem Rady Naukowej Bieszczadzkiego Parku Narodowego.