Czerteż może pochwalić się nowym chodnikiem! Będzie bezpieczniej dla pieszych i dla kierowców!

Czerteż może pochwalić się nowym chodnikiem! Będzie bezpieczniej dla pieszych i dla kierowców!
fot. unsplash.com

Nie da się ukryć, że obecna aura sprawia, że jazda samochodem czy poruszanie się po słabo oświetlonym poboczu, może być niebezpieczne. W Czerteżu w gminie Sanok, dobiegają końca prace związane z budową chodnika. To duże udogodnienie zarówno dla pieszych jak i kierowców!

Nowe inwestycje w regionie

Całość prac była wykonana w bezpośrednim sąsiedztwie drogi n 886 na lini Domaradz- Brzozów- Sanok. Inwestycja ta obejmowała wykonanie chodnika na długości prawie trzystu metrów. Było to swego rodzaju uzupełnienie ciągu pieszych i zgodnego z obowiązującym prawem, połączenia z chodnikiem przy drodze powiatowej. Chodzi o drogę nr 2205R na trasie Czerteż- Strachocina. Koszty wykonania tej inwestycji, to bagatela 400 000 tysięcy złotych, z czego aż pięćdziesiąt procent jest dofinansowane z Urzędu Miasta Sanok.

Jak być bezpiecznym na drodze?

Piesi poruszający się nawet po chodniku, powinni być dobrze widoczni. Nie zapominaj więc o odblaskach, które pozwalają zobaczyć cię z dużej odległości. Jeżeli panują złe warunki na drodze, jest mgła, oblodzenie albo obfite opady śniegu, warto założyć kamizelkę odblaskową.

Wybudowanie wspomnianego chodnika z pewnością poprawi bezpieczeństwo w regionie, szczególnie związane z wypadkami z udziałem pieszych. Jednak nawet najlepsze odblaski czy chodnik nie pomogą, jeżeli sami piesi nie zachowają należytej ostrożności podczas przemieszczania się.