Tragiczna kolizja w Zaleszanach na drodze krajowej nr 77: ciężarówka uderzyła w dom

Tragiczna kolizja w Zaleszanach na drodze krajowej nr 77: ciężarówka uderzyła w dom

Siły policyjne prowadzą śledztwo w sprawie zdarzenia, które miało miejsce w Zaleszanach na trasie krajowej nr 77. W incydencie uczestniczyły dwa pojazdy – samochód osobowy i ciężarowy. Skutkiem tego niefortunnego zdarzenia było uderzenie ciężarowego pojazdu w budynek mieszkalny.

W dzień wcześniej, około północy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym mającym miejsce na terenie Zaleszan na trasie krajowej nr 77. Na chwilę obecną, zebrany materiał dowodowy przez funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia sugeruje, że 19-letni mężczyzna z Tarnobrzega, będący za kierownicą osobowego volvo, na śliskiej nawierzchni utracił kontrolę nad autem. Mężczyzna wyjechał z drogi podporządkowanej na główną trasę i nie ustąpił pierwszeństwa ciągnikowi siodłowemu z przyczepą, którym kierował 40-latek. Kierowca ciężarówki, starając się uniknąć stłuczki, skręcił gwałtownie i wjechał na prywatną posesję, uderzając w budynek mieszkalny i uszkadzając jego strukturę. Mimo tej próby uniknięcia zderzenia, samochód osobowy uderzył jednak w bok ciężarówki.

Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala, ale właściciel domu nie doznał żadnych obrażeń. Próba wykrycia alkoholu w organizmach obu kierujących dała wynik negatywny.