Sprawdź zdrowie swojego serca!

Sprawdź zdrowie swojego serca!

Profilaktyka chorób układu krążenia jest niezwykle ważna dla zdrowia każdego człowieka. W dzisiejszych czasach ludzie czasami zapominają, jak ważne jest zdrowe serce. Żyją w pośpiechu, nie dbają o ogólny stan zdrowia, a na dodatek stosują nieprawidłową dietę i prowadzą siedzący tryb życia. Organizm z czasem zaczyna dopominać się o swoje prawa. Dlatego nie zwlekaj, już teraz sprawdź zdrowie swojego serca.

1. Dlaczego trzeba kontrolować ciśnienie krwi?

2. Obawiasz się zawału serca? Sprawdź zdrowie swojego serca!

W Polsce nadal zbyt wielu pacjentów prowadzi niezdrowy styl życia. Choroby serca to częste zjawisko. Wykrywa je kardiolog Sanok. Pacjenci, którzy zgłaszają się do lekarza, najczęściej narzekają na nieprawidłową akcję serca, zmęczenie, niepokojące bóle w klatce piersiowej i duszności. To tylko przykładowe objawy, które mogą zwiastować pojawienie się chorób serca. Wiele osób zauważą, że ma złą kondycję. Najczęściej ma to związek z nadprogramowymi kilogramami i brakiem jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Dla osób borykających się z chorobami serca stworzona została witryna twojkardiolog.eu.

Dlaczego trzeba kontrolować ciśnienie krwi?

Dużo osób powinno przyzwyczaić się do regularnego mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Prawidłowy wynik u dorosłego człowieka to 120/80 mm/Hg. Mocno podwyższone wartości to ryzyko między innymi zawału lub udaru.

Nadciśnieniem zajmuje się kardiolog. Sanok ma świetnych specjalistów, którzy sprawdzą, w jakim stanie zdrowia jest Twój organizm. Podczas wizyty lekarskiej trzeba sprawdzić pracę serca. Szczególnie rekomendowanym badaniem jest echo serca. Sanok to miasto, w którym bez problemu można wykonać badania profilaktyczne (typu poziom cukru i cholesterolu).

W profilaktyce chorób serca ważne jest stosowanie odpowiedniej diety (unikaj soli!) i aktywność fizyczna. Osoby, które do tej pory nie uprawiały żadnego sportu, powinny zadbać o swoją kondycję, stopniowo zwiększając intensywność ćwiczeń. Nie można z dnia na dzień próbować stać się sportowcem. Ważne jest też unikanie alkoholu i innych używek.

Obawiasz się zawału serca? Sprawdź zdrowie swojego serca!

Niekorzystne dla ogólnego stanu zdrowia zmiany w organizmie mogą wykryć badania profilaktyczne. Sprawdzenie swojego stanu zdrowia minimum raz w roku to dobry nawyk. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów związanych z sercem czy nadciśnieniem należy niezwłocznie umówić się na wizytę do kardiologa. Poddawanie się regularnym badaniom i przyjmowanie leków przepisanych przez lekarza, to sposób na utrzymanie organizmu w dobrym stanie.