Sprawcy kradzieży na budowach z powiatu stalowowolskiego staną przed sądem

Sprawcy kradzieży na budowach z powiatu stalowowolskiego staną przed sądem

Do odpowiedzialności karnej zostaną pociągnięci dwaj mężczyźni zamieszkali w powiecie stalowowolskim, którzy mają na swoim koncie liczne włamania do domów w trakcie budowy. Zebrane dowody wskazują, że przestępstwa te doprowadziły do utraty majątku o wartości przekraczającej 100 tysięcy złotych. Zarzuty postawione przez organy ścigania zostały przyjęte przez obu podejrzanych. Dodatkowo, jeden z nich został umieszczony w areszcie, ponieważ był osobą poszukiwaną przez policję.

Policjanci ze Stalowej Woli od sierpnia bieżącego roku prowadzili działania mające na celu wykrycie sprawców serii włamań do nowo budowanych nieruchomości na terenie powiatu. Analiza zgłoszonych przypadków kradzieży wykazała, że złodzieje po wejściu do środka domów lub garaży zabierali wszystko, co mogło mieć zastosowanie w procesie budowy. W skład skradzionych przedmiotów wchodziły między innymi materiały budowlane, rusztowania, elektronarzędzia, różnego rodzaju narzędzia, wkłady kominowe czy armatura łazienkowa. Całkowita wartość utraconych w wyniku tych działań przedmiotów przekroczyła barierę 100 tysięcy złotych.

Podczas przeprowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze z wydziału kryminalnego wskazali i zatrzymali dwóch podejrzewanych mężczyzn. Są to mieszkańcy powiatu stalowowolskiego w wieku 33 i 34 lata.