Polski gigant branży gumowej, Sanok Rubber, planuje przejęcie fińskiej Grupy Teknikum

Polski gigant branży gumowej, Sanok Rubber, planuje przejęcie fińskiej Grupy Teknikum

Sanok Rubber, polska spółka znana z produkcji wyrobów z gumy, metalu i gumy połączonej z innymi tworzywami, planuje ekspansję na rynku skandynawskim. Informacje te dotyczą najnowszych działań firmy, która właśnie podpisała umowę o nabyciu 100% udziałów w fińskiej Grupie Teknikum. Wartość tej transakcji to około 200 milionów złotych. Teknikum to firma specjalizująca się w kreowaniu, produkowaniu i dostarczaniu produktów opartych na polimerach.

Zanim jednak planowane przejęcie stanie się faktem, konieczna jest zgoda ze strony Ministerstwa Spraw Gospodarczych i Pracy w Finlandii. Jest to standardowa procedura w przypadku prób nabycia udziałów przez firmę zagraniczną. Polski producent optymistycznie patrzy w przyszłość, zakładając, że cały proces zostanie sfinalizowany w pierwszej połowie 2024 roku.

Adrian Boczkowski, odpowiedzialny za relacje publiczne polskiej firmy, jest przekonany o niewielkim ryzyku negatywnej decyzji fińskiego ministra. Argumentuje swoje stanowisko tym, że konkurencja między Sanok Rubber a Teknikum występuje jedynie na rynku niemieckim, podczas gdy obszary działalności obu firm nie pokrywają się. Boczkowski podkreśla, że Sanok Rubber nie zajmuje się tym, co jest kluczowe dla działalności Teknikum.