Po trzech latach czekania w końcu Sanok doczekał się imprezy lekkoatletycznej z prawdziwego zdarzenia. Padły rekordy!

Po trzech latach czekania w końcu Sanok doczekał się imprezy lekkoatletycznej z prawdziwego zdarzenia. Padły rekordy!
fot. unsplash.com

Niewiele osób spoza regionu wie, że Sanok posiada świetny obiekt przystosowany do przeprowadzania mistrzostw lekkoatletycznych. Mimo że obiekt został otworzony już w 2019 roku, to dopiero w ubiegły weekend rozegrano tam pierwszy miting lekkoatletyczny. I jak widać po wynikach, przyniósł wielu sportowcom szczęście!

Pierwszy miting na „Wierchach”

Dokładnie 19 czerwca, w upalny dzień 140 zawodników z 17 klubów podjęło się rywalizacji w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych. Byli to sportowcy głównie z ternu Podkarpacia. Żar lał się z nieba, gdy w pełnym słońcu kolejni sportowcy pobijali swoje rekordy życiowe. Może tylko powstać pytanie – dlaczego tak późno?

Zobacz również: Podsumowanie roku 2021 oczami Burmistrza Miasta Sanok

Sanok stolicą polskiej lekkoatletyki?

Jeżeli spojrzeć wstecz, to w naszym mieście odbywały się różnego rodzaju zawody lekkoatletyczne o wysokiej randze. Jednak z biegiem czasu decyzje polityczne sprawiały, że wszystko zostało przeniesione do Warszawy czy Stalowej Woli. Miting lekkoatletyczny z 19 czerwca daje nadzieję, na odrodzenie się tego sportu w naszym regionie.

W końcu mając tak dobry stadion, możemy konkurować z innymi miastami o bycie gospodarzem prestiżowych zawodów na światowym poziomie. Kolejną wartością dodaną jest fakt, że nasi rodzimi lekkoatleci mają obiekt, na którym mogą profesjonalnie trenować. I wybijać się ze swoim sportowym talentem dalej w świat.

Interesują cię informacje z regionu? Zobacz portal sanokinfo.pl