Burmistrz podsumował ubiegły rok. Z czego Sanok może być dumny?

Burmistrz podsumował ubiegły rok. Z czego Sanok może być dumny?
fot. unsplash.com

Styczeń to dobry moment, aby na spokojnie podsumować ubiegły rok. Dla Sanoka oznaczał on podpisanie wielu obiecujących umów i sporo zmian w przestrzeni publicznej. Czym chwalił się burmistrz, Tomasz Matuszewski?

Walka z pandemią

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że ubiegły rok stał pod znakiem COVID-19. Pandemia w naszym regionie nie odpuszcza. Jednak pocieszające jest to, że coraz więcej mieszkańców Sanoka decyduje się na szczepienia. Maseczki oraz środki do dezynfekcji w przestrzeni publicznej to już u nas norma. Do tego doszły również ułatwienia w załatwianiu spraw w Urzędzie przez Internet.

Zielona energia

Sanok jako jedno z pierwszych miast w regionie podpisało list intencyjny w sprawie utworzenia Podkarpackiej Doliny Wodorowej. To pierwszy krok zmierzający do jak największego korzystania z energii odnawialnych. W konsekwencji sanoczanie nie tylko mogą płacić mniejsze podatki, ale i oddychać czystszym powietrzem. Redukcja emisji CO2 to priorytet.

Wraz z gminą Zarszyn utworzono również Klaster Energii Sanocka Dolina Wodorowa. Do projektu zgłosiły się również gmina Tyrawa Wołowska, Uczelnia Państwowa w Sanoku oraz DOEKO Group. Wodór ma być wykorzystywany do transportu publicznego, ciepłownictwa oraz w przemyśle.

Imprezy plenerowe

Matuszewski podkreśla również, że jednym z najgłośniej promujących miasto wydarzeń była organizacja startu Tour de Pologne. Na uwagę zasługują również Sanockie Dni Sportu i organizowane podczas nich warsztaty z Otylią Jędrzejczak. Nie można zapominać również o Motoriadzie, która przyciągnęła całe rzesze wielbicieli sportów motorowych.

Z ekonomicznego punktu widzenia na plus można zaliczyć również perfekcyjną organizację Forum Gospodarczego. Na koniec jeszcze wspomnienie o XXX Festiwalu imienia Adama Didura oraz różnego rodzaju jarmarkach tematycznych. W naszym mieście sporo się działo w 2021 roku. Można tylko mieć nadzieję, że 2022 również przyniesie same ciekawe imprezy!