Planowane budowanie nowego mostu w Sanoku w ramach rządowego programu

Planowane budowanie nowego mostu w Sanoku w ramach rządowego programu

Sanok jest miejscem, gdzie ma powstać następna konstrukcja mostowa dzięki realizacji rządowego programu „Mosty dla Regionów”. Z uwagi na wysokie koszty ofertowe zaproponowane w pierwszym postępowaniu przetargowym, miasto podjęło decyzję o przeprowadzeniu drugiego przetargu. Wygląda na to, że ta decyzja przyczyni się do realizacji projektu nowej przeprawy.

Obecnie Sanok ogłasza drugi przetarg na wykonanie pracy nad budową mostu nad rzeką San oraz związanymi z tym drogami dojazdowymi. Wskazane miejsce inwestycji to trasa drogi wojewódzkiej numer 886, znanej także jako ulica Królowej Bony. Główny cel tego projektu to stworzenie połączenia pomiędzy ulicą Sobieskiego a drogą wojewódzką nr 886 (ul. Królowej Bony), a także z ulicami Rybickiego i Gajową znajdującymi się na przeciwnym brzegu rzeki San w Sanoku.

Inicjatorzy tego pomysłu podkreślają, że jednym z kluczowych korzyści z tej inwestycji będzie bezpieczne połączenie do największego skansenu w Polsce oraz przygranicznych osiedli i terenów rekreacyjnych.