Klucze do nowych mieszkań komunalnych w Sanoku już rozdane

Klucze do nowych mieszkań komunalnych w Sanoku już rozdane

W ostatnim czasie, w jednym z zakątków Sanoka, dokładnie na ulicy Pięknej w rejonie Olchowce, miało miejsce istotne wydarzenie. Przedstawiciele urzędu miasta wraz z lokalnymi liderami przekazali klucze do nowo wybudowanych mieszkań komunalnych. Całe przedsięwzięcie ma swoje korzenie w pragnieniu zapewnienia dachu nad głową dla tych, którzy nie są w stanie pokryć kosztów wynajmu na rynku prywatnym. Łączny koszt tej inwestycji sięgnął sumy przekraczającej 1,8 miliona złotych.

W ramach realizowanego projektu, udało się przygotować do użytku 8 nowych mieszkań komunalnych zlokalizowanych na wymienionej wcześniej ulicy Pięknej. Poświęcenie kluczy do nowo powstałych lokali jest znaczącym krokiem w kierunku zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Sanok odnotowuje ciągły wzrost demograficzny oraz rosnące zapotrzebowanie na tańsze mieszkania komunalne. Taka inwestycja stanowi kolejny triumf miasta w realizacji projektów o istotnym charakterze społecznym. To nie jest pierwsze przedsięwzięcie tego typu w obecnej kadencji – wcześniej oddano do użytku około 80 mieszkań, a kolejnych 60 jest obecnie budowanych na ulicy Ustrzyckiej w dzielnicy Posada.