Planowana obniżka opłat za śmieci w Sanoku – decyzja zapadnie 28 września

Planowana obniżka opłat za śmieci w Sanoku – decyzja zapadnie 28 września

W czwartek, 28 września, w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka ma miejsce LXXXV sesja Rady Miasta. Wśród tematów do dyskusji zaplanowanych na ten dzień, ważny punkt stanowi propozycja Klubu Radnych Demokraci Ziemi Sanockiej. Przedstawiciele klubu chcą wprowadzić obniżkę stawki opłaty za gospodarowanie odpadami z 39 złotych do 35 złotych. Wprowadzenie tej zmiany miałoby nastąpić od 1 listopada 2023 roku. Pytanie, które pozostaje otwarte, brzmi: czy Rada Miasta Sanoka zgodzi się na te zmiany?

Szczegóły dotyczące wniosku radnych z Klubu Demokraci Ziemi Sanockiej zostały udostępnione społeczności przez media społecznościowe. Okazuje się, że projekt uchwały jest odpowiedzią na niezadowolenie mieszkańców miasta wynikające z wysokości dotychczasowych stawek za odpady komunalne – jednych z najwyższych w kraju. Mieszkańcy Sanoka nie kryli swojego niezadowolenia, a zwłaszcza rodziny wielodzietne, dla których obecna stawka stanowiła znaczne obciążenie.

W uzasadnieniu projektu uchwały radni Demokratów zaznaczają, że procentowa wartość podwyżki – 35% – była zbyt duża. W związku z tym postanowili zaproponować nową uchwałę, która w ich przekonaniu powinna złagodzić niekorzystne skutki wcześniejszej decyzji. Radni wyrażają nadzieję, że podczas sesji 28 września wszyscy członkowie Rady Miasta Sanoka poprą ich propozycję.