Nie masz planów na weekend? Przyjdź na XII Bartnik Ziemi Sanockiej

Nie masz planów na weekend? Przyjdź na XII Bartnik Ziemi Sanockiej
fot. unsplash.com

Odkąd Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku na powrót otworzyło wszystkie swoje ekspozycje, sporo się tam dzieje. 11 września koniecznie przyjdź na dwunastą edycję Bartnika Ziemi Sanockiej. Będzie mnóstwo ciekawych atrakcji, nie tylko z miodem na pierwszym planie!

Koncerty i zabawy dla najmłodszych

Wszyscy wiemy, że najbardziej wymagającymi uczestnikami takich imprez są dzieci. One nie zadowolą się byle czym, bo tak wypada. I właśnie z myślą o nich Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku przygotowało szereg atrakcji. W godzinach od 13:00 do 17:00 będzie można bawić się i grać z animatorami pracującymi na co dzień w Miejskim Domu Kultury w Sanoku. Do tego gwarantowane są również zjeżdżalnie i trampoliny dla najmłodszych. Wszystko to oczywiście za darmo.

Nieco starsi z pewnością ucieszą się z koncertów. O 13:00 na scenie głównej wystąpi Zespół Śpiewanka z Mokrego. Około godziny 16:00 zagra i zaśpiewa również zespół Rokiczanka. Twórczość obu zespołów nawiązuje do regionalnej historii i bogatej kultury.

Inne atrakcje warte zobaczenia

Prócz atrakcji dla dzieci oraz koncertów, będzie można odwiedzić stoiska z wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi. Muzeum Budownictwa Ludowego zagwarantowało równiez bezpłatne wejście na Rynek Galicyjnski. Jak sama nazwa wskazuje, będzie można też spróbować miodów kwiatowych i spadziowych pszczelarzy Ziemi Sanockiem. Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu sanockiego zadbają również o regionalne potrawy.