Męski Różaniec w Sanoku – comiesięczne nabożeństwo tylko dla mężczyzn

Męski Różaniec w Sanoku – comiesięczne nabożeństwo tylko dla mężczyzn

W malowniczym mieście Sanoku, co miesiąc, zawsze w pierwszą sobotę, ma miejsce specyficzne wydarzenie religijne zwane Męskim Różańcem. Jest to nabożeństwo o charakterze wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, które wyróżnia się tym, że biorą w nim udział wyłącznie mężczyźni. Ich modlitwa różańcowa rozbrzmiewa publicznie na ulicach miasta.

Podobne nabożeństwa, w których udział biorą jedynie mężczyźni, organizowane są również w innych miastach całej Polski. Na terenie Podkarpacia takie praktyki spotkać można między innymi w Rzeszowie, Przemyślu, Dębicy, Krośnie czy Starej Wsi. Inicjatywę Męskiego Różańca w Sanoku zainicjowano w maju 2022 roku. Jest to okazja do wspólnej modlitwy różańcowej, która staje się nie tylko dowodem głębokiej religijności, ale również symbolem jedności mężczyzn. Według uczestników takiego nabożeństwa, ma ono ogromną moc – służy pomocą i wsparciem w trudnych sprawach dla małżonków, dzieci, wnuków, najbliższych, przyjaciół oraz całego Kościoła i Ojczyzny. Ta inicjatywa to piękna forma wyrażania swojej wiary przez mężczyzn, łącząca ich wspólną modlitwą.

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne spotkanie mężczyzn na Męskim Różańcu. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Świętej w kościele Farnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, która rozpocznie się o godzinie 7.30. Po Eucharystii, przed Najświętszym Sakramentem, rozpocznie się kwadransowe rozważanie, a po nim procesja różańcowa ruszy ulicami miasta.