Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski stanie naprzeciw Sławomira Miklicza w drugim etapie wyborów

Burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski stanie naprzeciw Sławomira Miklicza w drugim etapie wyborów

W miasteczku Sanok, obecny burmistrz Tomasz Matuszewski i Sławomir Miklicz z Koalicji Obywatelskiej stworzą rywalizującą parę w nadchodzącej drugiej turze wyborów. Znamienne jest to, jak potrafią określać siebie nawzajem; Matuszewski nazywa Miklicza „nożycoręki”, podczas gdy Miklicz zwraca się do Matuszewskiego mianem „bezpartyjnego”. Warto zauważyć, że używanie cudzysłowu w tych określeniach ma tu pewne znaczenie.

Chociaż fakt, że pierwsza tura wyborów w Sanoku nie mogła jednoznacznie wyłonić nowego burmistrza, nie był dla wielu mieszkańców niespodziewany, to jednak przykuwa uwagę wynik osiągnięty przez kandydatów, którzy teraz staną do rywalizacji w drugim etapie. Obecny burmistrz, Tomasz Matuszewski, otrzymał od społeczności miejskiej symboliczną żółtą kartkę, przegrywając z Sławomirem Mikliczem. Pomiędzy tymi dwoma kandydatami było tylko 784 głosy różnicy, co dało Mikliczowi przewagę wynoszącą 5,6 punktów procentowych.

Natomiast trzecie miejsce zajął reprezentant PiS, Grzegorz Kozak, zdobywając 23,20% głosów. Ewa Sieradzka z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Miasto Sanok otrzymała najmniej poparcia – jej wynik to zaledwie 10,50% głosów.