16. kolejka TAURON Hokej Ligi: GKS Tychy kontra Marmy Ciarko STS Sanok

Podczas 16. rundy TAURON Hokej Ligi, drużyna GKS Tychy gościła zespół Marmy Ciarko STS Sanok. W tym meczu tyszanie zapewnili sobie pewne zwycięstwo, pokonując sanoczan 5:1, gdzie kluczowe gole padły w trzecim okresie. Dla ekipy z Sanoka była to dziesiąta porażka z rzędu.

Szacunek dla tragicznie zmarłego hokeisty, Adama Johnsona, wyrażono minutą ciszy na początku spotkania na „Stadionie Zimowym” w Tychach. Początkowe etapy gry były zdecydowanie pod kontrolą tyszańskiego zespołu. Zespół prowadzony przez Pekkę Tirkkonena przeprowadzał intensywne ataki i generował więcej okazji do strzałów.

Pierwsza realna szansa na zdobycie punktu dla drużyny STS-u Sanok pojawiła się już w 5. minucie gry, gdy Jakub Bukowski został skierowany na ławkę kar. Mimo że sanoczanie spędzili większość czasu w tercji przeciwnika, większość ich strzałów nie trafiła do bramki strzeżonej przez Tomáša Fučíka.

Co z rezultatami drużyny gospodarzy? Wykorzystali swoją pierwszą szansę. W 14. minucie Roman Rác otworzył wynik meczu precyzyjnym strzałem z okolic prawego bulika. Filip Świderski, bramkarz STS-u Sanok, otrzymał karę za spowodowanie upadku rywala pod koniec pierwszej części gry. Część tej kary przeniosła się na drugą tercję, co pozwoliło hokeistom z „piwnego miasta” na jeszcze pewniejsze przystąpienie do dalszej części spotkania.