Zmagania z trudnymi warunkami drogowymi – aż 8 kolizji w powiecie stalowowolskim

Zmagania z trudnymi warunkami drogowymi – aż 8 kolizji w powiecie stalowowolskim

Niekorzystne warunki atmosferyczne, a konkretnie opady śniegu, były przyczyną aż 8 kolizji drogowych, które miały miejsce tylko w jednym dniu na terenach powiatu stalowowolskiego. Wszyscy uczestnicy tych niefortunnych zdarzeń, na szczęście, uniknęli poważniejszych urazów. Najczęściej przyczyną zdarzeń było nieumiejętne dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze oraz brak zachowania odpowiedniej odległości między pojazdami. Zwracamy uwagę kierowców na konieczność ostrożnej jazdy, zwłaszcza w tak trudnych warunkach.

Intensywne opady śniegu utrudniały ruch drogowy i prowadziły do wzrostu liczby kolizji drogowych. Tylko w ciągu jednego dnia, na obszarze powiatu stalowowolskiego, zanotowano 8 takich incydentów. Na szczęście nie doszło do żadnej sytuacji, która skończyła się poważnymi obrażeniami dla osób zaangażowanych w te zdarzenia. Nie mniej jednak, warunki drogowe stanowiły duże wyzwanie dla kierowców, co potwierdza brak jakiegokolwiek wypadku drogowego w tym dniu.

Najbardziej niebezpieczne zdarzenie miało miejsce po godzinie 10 w miejscowości Zdziechowice Drugie. Kobieta prowadząca toyotę nie zapewniła odpowiedniej prędkości do warunków na drodze, co skutkowało utratą kontroli nad pojazdem i dachowaniem. Poszkodowana została natychmiast przewieziona do szpitala w celu przeprowadzenia badań, jednak jej stan okazał się stabilny i nie wymagał hospitalizacji.