Trzej mężczyźni zatrzymani za nielegalne polowanie: grozi im do 5 lat więzienia

Trzej mężczyźni zatrzymani za nielegalne polowanie: grozi im do 5 lat więzienia

Trzech mężczyzn, którzy uprawiali nielegalne polowanie, zostało zatrzymanych przez policję i umieszczonych w areszcie. Teraz stawią czoła konsekwencjom swoich działań, które obejmują kłusownictwo – czyn karalny pozbawieniem wolności do 5 lat. Policjanci zabezpieczyli broń używaną przez mężczyzn oraz zwłoki sarny, której życie zostało brutalnie skrócone. Wszyscy trzej sprawcy, będący mieszkańcami gminy Skołyszyn, przyznali się do popełnionego przestępstwa i złożyli stosowne wyjaśnienia.

Wydarzenia rozegrały się 23 stycznia po godzinie 19. Dyżurny komisariatu w Jaśle otrzymał zgłoszenie o zagrożeniu w Przysiekach, niedaleko mostu. Czujny obywatel, który zgłosił interwencję, zdołał zatrzymać osobę strzelającą do zwierząt.

Funkcjonariusze udający się na miejsce interwencji natrafili na kłusownika, ciało sarny oraz samochód osobowy marki Ford. Zabite zwierzę miało widoczną ranę postrzałową w rejonie tułowia. Na miejscu był również mężczyzna, który zgłosił interwencję. Był on myśliwym i jak zaznaczył, niemal natychmiast przybył na miejsce, gdy tylko dowiedział się o nielegalnym polowaniu. Zablokował drogę pojazdu marki Ford, z którego wyskoczył jeden z mężczyzn i zbiegł.

Śledczy ustalili, że mężczyzna przyłapany na gorącym uczynku wraz z kolegą pożyczyli broń od trzeciego sprawcy i udali się na nielegalne polowanie. Po zabiciu sarny na łące, wrzucili jej zwłoki do bagażnika swojego samochodu.

Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli wszelkie ślady mogące pomóc w śledztwie. Zabezpieczyli również zwłoki sarny oraz pneumatyczną broń, która posłużyła do zabicia zwierzęcia. Udało im się także ustalić tożsamość właściciela broni oraz mężczyzny, który brał udział w nielegalnym polowaniu i uciekł z miejsca przestępstwa.