Studenci wrócili do Sanoka. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego!

Studenci wrócili do Sanoka. Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego!
fot. unsplash.com

1 października to ważna data w życiu każdego studenta. Wtedy to właśnie kończą się jego długie wakacje i powrót do studenckiego życia. Nie inaczej było w Uczelni Państwowej im. Jana Gródka w Sanoku, gdzie na pierwszym roku studiów rozpoczęło naukę aż 660 studentów.

Najnowocześniejsza uczelnia na Podkarpaciu

Statystyki mówią same za siebie – Uczelnia Państwowa im. Jana Gródka w Sanoku może pochwalić się najbardziej innowacyjnymi metodami nauczania w regionie. Dodatkowo pełni szereg różnych funkcji, które znacznie wykraczają poza akademickie mury. Nie tylko integruje lokalne środowiska, ale i swoimi działaniami doskonale wspiera rynek pracy. Z racji tego, że na uczelni studenci kształcą się na prawdziwych fachowców, dba o rozwój kultury i regionu.

W swojej polityce nauczania stawia na wiedzę oraz nabywanie umiejętności, które przydadzą się w praktyce. Szybko dostosowuje się do zmieniających się na rynku pracy trendów, proponując coraz to nowe, ulepszone rozwiązania. W efekcie absolwenci uczelni, którzy szukają pracy, mają nie tylko umiejętności merytoryczne w danym zawodzie, ale i praktyczne.

Centrum Stymulacji Medycznej

Pod koniec września przy Uczelni otwarto Centrum Stymulacji Medycznej. W nowym kompleksie osoby studiujące pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne będzie mieć możliwość szkolenia na najwyższym poziomie. Dzięki specjalistycznym fantomom i symulatorom poczują jak to jest pracować na oddziale, albo też podczas wezwania do pomocy. Budowa całego Centrum to prawie 40 milionów złotych. Pierwsze opinie studentów, który po uroczystym rozpoczęciu roku akademickiego mogli zwiedzić to miejsce, są bardzo pochlebne. Miejmy nadzieję, że dzięki temu Uczelnia wyszkoli jeszcze lepszych specjalistów!