Sanocka drogówka złapała kolejnych pijanych kierowców. Prowadzili samochód mimo sądowego zakazu!

Sanocka drogówka złapała kolejnych pijanych kierowców. Prowadzili samochód mimo sądowego zakazu!

Na początku marca sanocka drogówka zatrzymała do rutynowej kontroli dwa pojazdy. Jak się okazało, kierowcy nie dość, że prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu, to jeszcze wsiedli za kółko mimo sądowego zakazu. Zostali zatrzymani w areszcie. Grozi im do 5 lat więzienia.

Przy rozpoczynającym się weekendzie, patrol sanockiej drogówki wyjeżdża na ulice o wiele częściej. To właśnie w piątkowe i sobotnie wieczory za kierownicę wsiada najwięcej pijanych kierowców. Nie inaczej było i tym razem, kiedy to w piątkowy wieczór, tuż po 21:00 na jednej z ulic Sanoka drogówka zatrzymała dwa pojazdy.

Już przy pierwszej wymianie zdań okazało się, że kierowcy obu samochodów są pod wpływem alkoholu, co potwierdziły również badania alkomatem. Przy sprawdzeniu danych w policyjnej bazie, prowadzący dwóch samochodów zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Na swoim koncie mieli już dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prawo jazdy odebrano im właśnie za jazdę po pijanemu. O ich przyszłości zadecyduje sąd.