Sankcje dla hokeistów po piątkowym spotkaniu Marmy Ciarko STS-u Sanok z Zagłębiem Sosnowiec

Sankcje dla hokeistów po piątkowym spotkaniu Marmy Ciarko STS-u Sanok z Zagłębiem Sosnowiec

Na skutek incydentów, które miały miejsce podczas meczu 13. kolejki TAURON Hokej Ligi pomiędzy drużynami Marmy Ciarko STS-u Sanok oraz Zagłębia Sosnowiec, dwóch graczy zostało zawieszonych. Będą nieobecni podczas nadchodzących rozgrywek.

W niewłaściwe zachowanie na lodzie zaangażował się Riley Stadel w 46. minucie meczu. Jego brutalne uderzenie ciałem sprawiło, że Marek Strzyżowski upadł na taflę. Mimo oczywistej nieprawidłowości, sędziowie nie zareagowali, co zmusiło sanoczanina do samodzielnego wymierzenia sprawiedliwości. Zaatakował on Kanadyjczyka pięściami, jednak ten, niezdecydowany na wymianę ciosów, skulił się na powierzchni lodowiska. Sędzia liniowy borykał się z problemem uspokojenia agresywnego zawodnika, który zdecydowanie chciał doprowadzić do konfrontacji z Stadelem. W efekcie „Fryzjer” otrzymał karę dwóch minut za nieuzasadnioną agresję, pięciu minut za bójkę oraz dwudziestu minut za niesportowe zachowanie.

Poza tym, w 55. minucie meczu doszło do kolejnego incydentu. Szymon Dobosz brutalnie zepchnął Riley Stadela do bandy, po czym doszło do wymiany ciosów z Oskarem Krawczykiem, który stanął w obronie kolegi z drużyny. Za te nieprzepisowe zagrania sanoczanin został ukarany aż 52-minutową karą.