Powołanie hokeistów Marmy Ciarko STS Sanok do reprezentacji Polski

Powołanie hokeistów Marmy Ciarko STS Sanok do reprezentacji Polski

Obrońca Bartosz Florczak i napastnik Konrad Filipek, obaj zawodnicy hokejowego klubu Marmy Ciarko STS Sanok, otrzymali zaszczytne powołania do narodowej drużyny hokejowej. W barwach reprezentacji Polski będą oni uczestniczyć w procesie przygotowań, a następnie zagrają w nadchodzącym turnieju „O Puchar Niepodległości”.

Zaplanowany na dni 9-11 listopada bieżącego roku, turniej odbędzie się na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Niewątpliwie będzie to dla obu zawodników wyjątkowe wydarzenie i okazja do pokazania swoich umiejętności na tle innych reprezentacji.

Konrad Filipek zdaje się być w szczególnie wysokiej formie przed tym ważnym wydarzeniem. Wydaje się, że przeczuwał nie tylko swoje powołanie, ale również to, jak bardzo jest obserwowany przez trenera reprezentacji. W ostatnim meczu przeciwko drużynie z Nowego Targu, mimo że jego zespół poniósł porażkę, Filipek zanotował aż trzy asysty, które doprowadziły do strzelenia bramek. Takie osiągnięcie nie mogło pozostać niezauważone przez kibiców, którzy gorąco komentują zasłużone powołanie zawodnika.