Piesze szlaki turystyczne w Sanoku. Poznaj, gdzie prowadzą te największe!

Piesze szlaki turystyczne w Sanoku. Poznaj, gdzie prowadzą te największe!
fot. unsplash.com

Sanok to miasto, które z pewnością mijasz jadąc do serca Bieszczad. Warto jednak zatrzymać się tu na dłużej. Piesze szlaki turystyczne czekają na wędrowców. Są nie tylko świetnie przygotowane ale i doskonale oznaczone.

Czerwonym szlakiem z Sanoka do Przemyśla

W przewodnikach znajdziesz go również pod nazwą „Orli kamień”. Jest to szlak pieszy PTTK który swój początek ma przy dworcu głównym w Sanoku. Dalej, wiedzie przez góry Słonne oraz Pogórze Przemyskie wprost do Przemyśla. Podczas tej wędrówki można wyjść na Orli Kamień. To niewielkie, bo licząc jedynie 518 m n.p.m. sprawia wiele frajdy. Dobrym punktem widokowym jest tu również Słonny Wierch, z wysokością 670 m n.p.m. Tam przebiega też granica miasta.

Niebieskim szlakiem na Pohary i dalej!

Szlak PTTK, który ma oznaczenia w kolorze niebieskim, również rozpoczyna się przy dworcu głównym w Sanoku. Wybierając wariant niebieski, możesz dojść do pasywa Wiechy, położonego na południe od miasta. Są to tak zwane Łazy Stróżowskie, o wysokości 521 m n.p.m.

Żółty szlak łącznikowy

Przy dworcu PKP Sanok znajdziesz również żółty szlak łącznikowy. Poprowadzi cię on bezpośrednio do czerwonego szlaku na Orlim Kamieniu. Wysokość tego wzniesienia to 518 m n.p.m. Łącząc go z czerwonym szlakiem, na odcinku z Orlego Kamienia do Sanoka – Białej Góry, zyskujemy bardzo atrakcyjną trasę spacerową. Idealną, na niedzielne, słoneczne popołudnie. I to bez względu na porę roku.