Nightmare Cathedral – nowa gra planszowa inspirowana twórczością Zdzisława Beksińskiego!

Nightmare Cathedral – nowa gra planszowa inspirowana twórczością Zdzisława Beksińskiego!
fot. unsplash.com

Gra będzie polegać na kontroli określonych snów. Znajdziesz się w nieco szalonej i onirycznej krainie inspirowanej twórczością Beksińskiego. Nic nie będzie tam zwyczajne i prawdziwe. Za to z pewnością zaskoczy cię grafika i fabuła. Premiera już w pierwszej połowie 2023 roku!

Przejmij kontrolę nad koszmarami

Wszystko zaczęło się od pomysłu i zbiórki na jednym z portali crowdfundigowych. Potrzebowano 30 tysięcy euro, zebrano aż 175. Dzięki temu wszystkie elementy gry będą dopracowane w najmniejszym szczególe. Projektanci z Board & Dice ciężko pracowali, aby oddać w ręce graczy jak najbardziej dopracowany produkt. I to w najmniejszych detalach.

Gra będzie podzielona na dwa etapy. W pierwszej, mamy za zadanie ułożyć Katedrę koszmarów. Potem, z niej właśnie wychodzą złe mary senne i zaczyna się przejmowanie kontroli nad nimi. Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Koszmary mają możliwość wzajemnego oddziaływania na siebie i tym samym przejmowania przez silniejsze i sprytniejsze osobniki.

Warto wspomnieć, że cała szata graficzna oraz trójwymiarowe pionki na planszy są w całości inspirowane twórczością Zbigniewa Beksińskiego. Kto chociaż raz zobaczył jego obrazy bądź spotkał się z innym wymiarem jego twórczości wie, że będzie to trochę straszne. A jednocześnie, właśnie w tym najpiękniejsze.

Kiedy polska premiera?

14 kwietnia 2022 roku dopuszczono do sprzedaży wersję anglojęzyczna tej gry. Zakupiło ją około 2 100 osób. Kosztowała 420 złotych. Czacha Games, firma odpowiedzialna za polską wersję zakłada premierę na pierwszą połowę 2023. Cena zapewne będzie porównywalna do angielskiej wersji.