Niezapomniane Świętowanie Dnia Europy w Sanoku z udziałem polityków Koalicji Obywatelskiej

Niezapomniane Świętowanie Dnia Europy w Sanoku z udziałem polityków Koalicji Obywatelskiej

Sanocki Rynek stał się 9 maja miejscem uroczystości z okazji Dnia Europy, gdzie mieszkańcy miasta spotkali się, aby wspólnie uczcić to wydarzenie. Szczególnie wyczekiwane przez zgromadzonych było tradycyjne pokrojenie i skonsumowanie tortu europejskiego, do którego degustacji zaprosiła obecna na uroczystości europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Obok pani Łukacijewskiej, w spotkaniu wzięli udział również dwaj inni kandydaci do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej reprezentujący nasz region wyborczy – Antoni Pikul pochodzący z Jasła oraz Marek Przywalny, mieszkaniec Przemyśla. Należy przypomnieć, że zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Z naszego regionu wyborczego na liście Koalicji Obywatelskiej na prowadzącym miejscu znajduje się Elżbieta Łukacijewska.

Dzień 9 maja jest symbolem pokoju i jedności, kiedy to uczcimy rocznicę historycznej deklaracji Roberta Schumanna, której treść zawierała wizję współpracy europejskiej. Tegoroczne obchody dnia Europy mają szczególnie doniosłe znaczenie, ponieważ przypominają o 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.