Kolejny owczarek niemiecki dołącza do sanockiej jednostki Policji dzięki współpracy lokalnych urzędów gmin

Kolejny owczarek niemiecki dołącza do sanockiej jednostki Policji dzięki współpracy lokalnych urzędów gmin

Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz z Beska i Zarszyna, sanocka jednostka Policji powiększyła swój skład o kolejnego czworonoga – owczarka niemieckiego o imieniu „Satyr”. Zarówno pies jak i jego opiekun, po intensywnym szkoleniu przeprowadzonym w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, rozpoczęli już swoją służbę na ulicach miasta Sanoka oraz okolicznych gmin.

Psy służbowe są niezastąpionymi pomocnikami w codziennej pracy policji. Mają one za zadanie patrolować miejskie ulice, angażować się w różne interwencje oraz zapewniać bezpieczeństwo podczas imprez masowych. Są one również nieocenione w sytuacjach wymagających zatrzymania groźnych przestępców czy poszukiwania osób zaginionych. Posiadają unikalne umiejętności, których nie można znaleźć u ludzi, ale które są niezbędne w działaniach policyjnych. Potrafią one wykrywać zapachy ładunków wybuchowych, narkotyków i broni, a nawet wyczuć zapach zwłok ludzkich zarówno na lądzie, jak i w wodzie.

Psy służbowe muszą być nieustannie gotowe do działania, co często wiąże się z pracą w ekstremalnych warunkach. Dlatego ich poświęcenie i determinacja są tak bardzo cenne dla funkcjonowania całej jednostki.