Kolejny nietrzeźwy kierowca w Sanoku!

Kolejny nietrzeźwy kierowca w Sanoku!

Plaga kierujących pojazdami “na podwójnym gazie” jest coraz większa. Nie dotyczy to już tylko okresów weekendowych, ale i zwyczajnych dni. Policja w Sanoku łapie coraz więcej nietrzeźwych kierowców. Nie odstraszają ich wysokie mandaty!

Tylko w ostatnich trzech dniach policjanci z wydziału ruchu drogowego złapali aż siedmiu nietrzeźwych kierowców. Ostatni z nich miał ponad jeden promil alkoholu we krwi. Został on zatrzymany, tak jak pozostali i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu będzie przesłuchany i zostaną mu postawione zarzuty. Za jazdę po pijanemu grozi czasowa lub bezterminowa utrata prawa jazdy i kara więzienia.

Funkcjonariusze policji apelują o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Robiąc to, stwarza się zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego i pieszego. Za jazdę po pijanemu grozi odebranie prawa jazdy nawet w sposób bezterminowy, a także kara wieloletniego więzienia lub mandatu w wysokości nawet do dziesięciu tysięcy złotych.