Część Ogródka Jordanowskiego idzie na sprzedaż. Część radnych była przeciwna!

Część Ogródka Jordanowskiego idzie na sprzedaż. Część radnych była przeciwna!

Nie milkną echa wyników głosowania podczas ostatniej przed majówka, sesji rady miasta Sanok. Podjęto tam między innymi decyzję o sprzedaży działki zlokalizowana w dzielnicy Wójtostwo. Kupi ją deweloper i postawi tam wysoki apartamentowiec. Mieszkańcy dzielnicy są zaniepokojeni.

Dzielnica Wójtostwo to jedna z zielonych części Sanoka, gdzie po prostu dobrze się żyje. Jedną z niewielu bolączek jest jednak ogromny brak miejsca do parkowania samochodów osobowych. Wybudowane nowe apartamentowce mają parkingi podziemne, jednak jest ich zdecydowanie za mało w stosunku do liczby mieszkańców.

Kiedy więc dowiedziano się, że w okolicy powstanie nowy budynek o zabudowie wielorodzinnej, wielu bardzo mocno zaczęło się sprzeciwiać. Życie pokazuje, że mają ku temu jasne racje. Większość radnych Sanoka stanęło jednak na stanowisku, że wybudowanie w tym miejscu kolejnego apartamentowca nie zaburzy istniejących relacji.

Większość mieszkańców jest zdania, że w tak uroczym miejscu powinien powstać raczej plac zabaw czy obiekty użyteczności dla mieszkańców, niż kolejna zabudowa wielorodzinna.