Wsparcie dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego: nowy ambulans i fundusze na karetkę wodną

Wsparcie dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego: nowy ambulans i fundusze na karetkę wodną

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ, z siedzibą w Sanoku, przekazało jednostkę sanitarną Grupie Bieszczadzkiej GOPR. Tymczasem Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki, ogłosiła wsparcie finansowe dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Wartość pomocy wynosi 300 tysięcy złotych i ma na celu zakup nowej jednostki medycznej specjalizującej się w akcjach ratowniczych na wodzie.

Tematem przewodnim posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 17 czerwca bieżącego roku, była dyskusja dotycząca działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, młodzieży oraz turystom spędzającym czas odpoczynku letniego na terenie naszej okolicy.

Następnie, po omówieniu sprawozdań, doszło do podpisania umowy o przekazaniu przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku ambulansu typu Volkswagen Crafter grupie GOPR. Jak mówi Beata Pieszczoch, dyrektor tej instytucji, ambulans jest wyposażony w defibrylator, nosze, deskę ortopedyczną oraz podbieraki. To umożliwi ratownikom GOPR jeszcze efektywniejsze działanie na trudno dostępnych terenach górskich.

Pieszczoch podkreśliła również, że dotychczasowa współpraca między Pogotowiem a Grupą Bieszczadzką GOPR to model efektywnego działania na rzecz pacjenta. Wspólne wysiłki i zintegrowane akcje obu tych jednostek pozwalają zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa w Bieszczadach. Z pełnym przekonaniem stwierdziła, że nowy ambulans posłuży ratownikom przez długie lata i przyczyni się do sukcesu wielu misji ratowniczych.