Podpisano umowę na budowę pierwszego etapu mostu nad Sanem w Sanoku

Podpisano umowę na budowę pierwszego etapu mostu nad Sanem w Sanoku

W piątek, dokładnie 10 listopada, w siedzibie sanockiego ratusza doszło do podpisania kontraktu dotyczącego realizacji pierwszego etapu budowy mostu na rzece San. Całość inwestycji została oszacowana na sumę przekraczającą 78 milionów złotych. Projekt nosi tytuł „Budowa mostu na rzece San wraz z budową drogi dojazdowej i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 886 (ul. Królowej Bony)”. Planowany most będzie mierzyć około 260 metrów długości.

Tomasz Matuszewski, burmistrz miasta, zapewnia, że rozpoczęcie prac nad tą ambitną inwestycją jest już na wyciągnięcie ręki. Firma, która podjęła się tej realizacji, ma rozpocząć działania związane z budową nowego mostu jeszcze w listopadzie.

Pierwszy etap budowy mostu nad Sanem powierzono warszawskiej firmie „Sarinż”, znanej między innymi z realizacji mostu w Besku.

Budowa mostu jest możliwa dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu z zewnętrznych źródeł. Łączna kwota dofinansowania przekracza 100 milionów złotych. Środki pochodzą z Programu „Mosty dla Regionów” oraz Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Choć początkowe szacunki mówiły o kosztach na poziomie ponad 60 milionów złotych, aktualne prognozy wskazują na sumę oscylującą między 105 a 107 milionami złotych. Według obecnych kalkulacji, wkład miasta w ten projekt wyniesie około 8 milionów złotych.