Niebezpieczna jazda 19-latka w Humniskach skończyła się karą o wysokości 5 tys. zł i odebraniem prawa jazdy

Niebezpieczna jazda 19-latka w Humniskach skończyła się karą o wysokości 5 tys. zł i odebraniem prawa jazdy

Podczas wykonywania działań kontrolnych na terenie Humnisk, funkcjonariusze policji ruchu drogowego zatrzymali do kontroli młodego kierowcę marki bmw. 19-latek, pomimo obowiązującego na obszarze zabudowanym ograniczenia do 50 km/h, poruszał się z prędkością wynoszącą aż 131 km/h. Następstwem tego zdarzenia były mandaty kierowcy na kwotę 5 tys. złotych oraz zatrzymanie prawa jazdy, które posiadał dopiero od dwóch miesięcy.

Funkcjonariusze z brzozowskiej jednostki drogówki przeprowadzili radarowe pomiary prędkości w Humniskach, gdzie stwierdzili naruszenie przepisów ruchu drogowego przez kierowcę bmw. Mężczyzna nie zastosował się do próby zatrzymania do kontroli drogowej, co prawdopodobnie było spowodowane dużą prędkością, jaką rozwijał. Policjanci natychmiast podjęli pościg za pojazdem, który został zakończony gdy kierujący bmw zauważył radiowóz na sygnałach i zdecydował się na zatrzymanie.

19-letni kierowca, który mieszka w powiecie brzozowskim, zdobył prawo jazdy zaledwie dwa miesiące temu. W swoim bmw przewoził dodatkowo troje pasażerów. Poza karą finansową wynoszącą 5 tys. złotych, mężczyzna został obarczony również 30 punktami karnymi. Procedura zatrzymania prawa jazdy była kolejnym elementem sankcji za jego nieodpowiedzialne zachowanie na drodze.