Mieszkaniec Dubiecka podejrzany o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i jazdę mimo zakazu sądowego

Mieszkaniec Dubiecka podejrzany o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i jazdę mimo zakazu sądowego

Mężczyzna w wieku 50 lat, zamieszkały w gminie Dubiecko na Podkarpaciu, stanie przed sądem za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem alkoholu i jazdę pomimo braku prawa do tego. Okazało się, że kierujący samochodem miał we krwi 2,6 promila alkoholu.

W ciągu dnia w czwartek, dokładniej po godzinie 19, w miejscowości Nienadowa, patrolujący okolicę funkcjonariusze z komisariatu policji w Dubiecku zwrócili uwagę na kierowcę samochodu marki Opel. Mężczyzna ten wykazywał zachowanie na drodze sugerujące prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Kontrola drogowa potwierdziła przypuszczenia stróżów prawa. Badanie alkomatem wykazało, że 50-letni kierowca miał we krwi 2,6 promila alkoholu.

Podczas interwencji policjantów wyszło na jaw, że mężczyzna miał nakazany przez sąd zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Teraz półwieczny mieszkaniec gminy Dubiecko będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny, a mianowicie prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa z gminy Dubiecko apelują o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie do wszystkich użytkowników dróg. Podkreślają, że decyzja o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu jest nie tylko nieodpowiedzialna, ale również stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko kierującego, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Przypominają również o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze i zachęcają do ostrożnej jazdy!