Jubileuszowy X Bieg Tropem Wilczym już za nami. Tym razem zawody odbyły się w Bukowsku!

Jubileuszowy X Bieg Tropem Wilczym już za nami. Tym razem zawody odbyły się w Bukowsku!
fot. unsplash.com

Dokładnie 6 marca odbył się jubileuszowy, X Bieg Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To był piękny czas aby spędzić ten czas aktywnie z przyjaciółmi, ale również by uczcić pamięć żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego. 

Biegi dla wszystkich

Organizatorzy zapewniali, że w biegu spokojnie mogą wziąć udział zarówno początkujący jak i zaawansowani biegacze. Biegacze mieli do wyboru dwie trasy. Pierwsza z nich to wyścig na 1963 metry. To rywalizacja rodzinna dla wszystkich, bez względu na wiek. Przełajowy charakter biegu to świetna dodatkowa zabawa również dla najmłodszych.

Druga trasa była już bardziej zaawansowana, bo liczyła sobie 10 kilometrów i to głównie po terenach przełajowych. Zaledwie 30% trasy miało nawierzchnię asfaltową. Pozostała część to szuter i droga polna. Oprócz tego odbyły się dwa mini biegi — Przedszkolaka na 160 metrów i Juniora, na 500 metrów. Start i meta wszystkich zawodów odbywały się przy budynku OSP w Bukowsku.

Imprezy towarzyszące

Prócz biegu, na uczestników i kibiców czekało wiele dodatkowych atrakcji. Szczególnie najmłodsi byli zainteresowani wystawami militarnymi oraz przyrodniczymi. Wielbiciele historii również mogli pogłębić swoją wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych.

Szukasz więcej informacji na temat Żołnierzy AK? Zobacz koniecznie portal zolnierzewykleci.pl

Ciekawym punktem była również gra terenowa, która wymagała od uczestników nie tylko sprytu, ale i dobrej orientacji w terenie. Za oprawę historyczną odpowiadał Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie.